Страсний тиждень у 2024 році починається 29 квітня і закінчується 4 травня.

Страсний тиждень, або Страсна седмиця — це час, коли християни дотримуються суворих обмежень і глибоко готуються духовно до Світлого Христового Воскресіння, яке у 2024 році відзначається 5 травня.

За 7 днів до Великодня православні віряни та греко-католики дотримуються суворих правил Великого посту, які спрямовані не лише на очищення тіла, а й душі.

Страсний тиждень настає після Вербної неділі, коли відзначається вхід Господній до Єрусалиму. 2024 року ця подія припадає на 28 квітня.

Страсний тиждень цього року триватиме з 29 квітня (понеділок) до 4 травня (субота). У цей час віряни згадують останні дні Ісуса Христа на землі.

Великий понеділок

Зазначається згадкою старозавітного патріарха Йосипа, якого зрадили його брати. У цей день у храмах проводяться урочисті служби, а вдома здійснюється традиційне велике прибирання та прання.

Великий вівторок

Це час святкування Ісусом подій, пов’язаних з Його викриттям фарисеям та книжникам. Також цей день відзначається підготовкою до святкового столу та великодніх страв.

Велика середа

Припадає на день, коли Юда зрадив Христа за 30 срібняків. У цей день також згадують грішницю, яка помила ноги Ісуса. Жінки намагаються бути особливо обережними, утримуючись від робіт з рукоділля.

Великий четвер

Відзначається як день здійснення першого обряду причастя. Цього дня віряни відвідують храм і причащаються, а також починають фарбувати писанки та пекти вдома паски.

Велика п’ятниця

Вважається, що найсумнішим днем тижня є день розп’яття Христа. У церквах відбувається винесення плащаниці, а віряни дотримуються суворого посту.

Велика субота

Відзначається завершення Великого посту. День символізує визволення душ праведників з пекла за вірою в Христа. У цей час завершуються традиційні обряди, такі як фарбування яєць і підготовка пасхального кошика, а в храмах відбуваються урочисті богослужіння, в яких проповідується радісна звістка про воскресіння Христа.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 8 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2803Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*