Папа Римський Франциск зробив неочікувану заяву на підтримку переговорів між Україною та Росією про припинення війни. За його словами, потрібно знайти мужність підняти «білий прапор».

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Так, Reuters отримало у своє розпорядження запис інтерв’ю Папи Римського для швейцарського телеканалу RSI, яке відбулося у лютому та має бути опубліковане 20 березня.

На записі є фрагмент інтерв’ю, де понтифік відповідає на питання щодо того, чи потрібно Україні підняти «білий прапор» та піти на переговори з РФ, попри те, що багато хто говорить, що це узаконить агресію Москви.

«Це одна з інтерпретацій, це правда. Але я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей, має мужність підняти «білий прапор» та веде переговори», — сказав Франциск, додавши, що переговори мають проходити за посередництва інших країн.

На думку Папи Римського, одним з таких посередників могла б бути Туреччина.

«Можна відчувати сором. Але скільки людей загинуло в підсумку? Потрібно вести переговори. Не соромтесь вести переговори, поки ситуація не погіршилась», — наголосив він.

Однак врегулювати переговорами понтифік пропонує не лише війну України з РФ.

В іншій частині інтерв’ю, яка стосувалася конфлікту Ізраїлю з бойовиками ХАМАС, Франциск сказав, що «переговори — це не капітуляція».

Понтифік і раніше виступав за дипломатичне врегулювання, але вперше фактично закликав Україну здатися.

Українська влада поки що не коментувала заяву Папи Римського.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 5 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2810Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*