Міністерство закордонних справ України закликає уряд Польщі до стабілізації ситуації на кордоні шляхом її розблокування. Українці та поляки мають стати на захист добросусідських відносин і не дати будь-яким спробам підірвати взаємну довіру.

Про це сказав речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

Він упевнений, що зараз дуже важливо зберегти той рівень солідарності, який ці дві країни вибудовували довгі роки.

«Блокування польсько-українського кордону, хоч би якими гаслами воно супроводжувалося, не має виправдання. Наземні кордони залишаються важливими в умовах російської агресії. Дії польських протестувальників та окремих радикальних польських політиків підривають українську економіку та стійкість до відбиття агресії Росії», — каже Ніколенко.

Спікер також наголосив, що кордон між Польщею та Україною — це й кордон ЄС, і він «не повинен бути заручником будь-яких політичних інтересів». На його думку, неприйнятним є агресивне ставлення з боку протестувальників до українців та українських вантажів.

«Антиукраїнські гасла, які звучать на кордоні, підтверджують політично вмотивований характер акції. Її мета — провокування подальшого загострення двосторонніх відносин. Натомість протестувальники жодним чином не згадують загрози, пов’язані з імпортом зерна та інших видів сільськогосподарської продукції з Росії та інших країн», — пише Ніколенко.

Своєю чергою українська влада звертається до польських, щоб ті дали правову оцінку діям учасників акцій, а також сприяли розблокуванню кордону.

«В умовах зовнішнього випробування надзвичайно важливо зберегти той рівень солідарності, який побудували Україна та Польща за останні роки. Українці та поляки мають стати на захист добросусідських відносин, дати відсіч будь-яким спробам підірвати взаємну довіру та поставити під удар безпеку наших держав», — підсумував спікер МЗС.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 2 часа

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2785Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*