Українська мовознавиця, докторка філологічних наук та екс-нардепка Ірина Фаріон відзначилася скандальними докорами воїнам полку «Азов», які розмовляють російською мовою. 

Цієї теми Фаріон торкнулася під час інтерв’ю з журналісткою Яніною Соколовою.

Вона заявила, що не вважає російськомовних воїнів українцями і патріотами.

«Я категорично цього (російську мову серед військових ЗСУ) не приймаю. У мене запитання до них: що вам, хлопці, заважає, коли ви такі моцні? І ви дуже розумні. Що вам заважає виконувати 29 статтю закону про Збройні сили України. Ви, хлопці, знаєте, що таке дисципліна в армії? Якщо в армії немає дисципліни, то немає армії, це зброд тоді», – сказала Фаріон.

Натомість Соколова відповіла, що попри використання російської мови, «азовців» не можна назвати «к*цапами».

Однак Фаріон заявила, що й українцями їх не вважає.

«Я не можу назвати їх українцями. Якщо вони не говорять українською мовою – то нехай себе назвуть «руськими». Чому вони такі очманілі? Якщо вони такі великі патріоти – покажіть свій патріотизм», — заявила мовознавиця.

Екскомандир полку «Азов», заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін різко відреагував на нову скандальну заяву Ірини Фаріон про спілкування військових ЗСУ російською мовою.

У своєму Telegram-каналі він вперше опублікував пост російською мовою, спеціально звертаючись до Фаріон.

«Никто тебе не давал права открывать рот в сторону бойцов «Азова», Третьей штурмовой или любого другого подразделения украинской армии. Поэтому просто иди ты на**й!», – йдеться в повідомленні.

Вже українською Жорін закликав поліцію звернути увагу на провокативні заяви Фаріон, яка, на його думку, «розколює українське суспільство за ФСБшними методичками».

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 10 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2801Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*