Під час воєнного стану та загальної мобілізації більшості чоловіків, які підлягають призову в армію, заборонено виїзд за кордон. Однак у парламенті тривають дискусії щодо зміни цієї норми.

Зокрема, один із народних депутатів пропонує дозволити чоловікам залишати межі країни під грошову заставу.

Про це йдеться у проєкті закону №8029. Документ був зареєстрований у Верховній Раді ще у вересні 2022 року, але лише через рік його внесли до порядку денного.

Ініціатор законопроєкту, нардеп від партії «Слуга народу» Георгій Мазурашу, пропонує внести зміни до правил перетину кордону під час воєнного стану.

Народний обранець хоче надати військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років право на виїзд із України за наявності низки документів.

Щодо документально оформленого відрядження та виїзду за кордон для перевезення гуманітарних вантажів, то тут немає жодних змін. Також у проєкті закону йдеться, що з України можуть виїхати чоловіки за наявності документів, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у закордонному навчальному закладі. Також має бути письмове погодження на виїзд від ТЦК та СП.

Але головна зміна стосується права на виїзд із країни за гроші. Відповідно до законопроєкту, людина має надати документи, що підтверджують відкриття рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше ніж п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, кошти з якого громадянин не може використати за межами України.

Крім того, у проєкті закону йдеться, що людина повинна мати документ про передачу відповідному банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском, рівним мінімуму розміру податків із мінімальної заробітної плати за весь період перебування за кордоном під час дії воєнного стану. При цьому банку дозволять відраховувати ці гроші на спеціальний рахунок ЗСУ.

Отже, йдеться про відкриття рахунку з мінімальним внеском 12945 гривень та щомісячне поповнення на суму 1306 гривень.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 19 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2810Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*