Переговори з Москвою можливі лише за умови виведення російських військ з території України. Однак це буде не з Путіним.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю Corriere della Sera.

За його словами, Україна зможе вести переговори з Москвою лише після виведення окупаційних військ з нашої землі, але це буде не з Путіним.

«Путін не партнер (для переговорів, — ред.). Він скоїв занадто багато дуже серйозних злочинів. Існують інші дипломатичні засоби опосередкованої боротьби. Але нам зрозуміло, що ми ніколи не зможемо побачити Путіна та Зеленського за одним столом», — сказав Кулеба.

Відповідаючи на запитання щодо розрахунків Путіна на перемогу Трампа на виборах у США, Кулеба зазначив:

«Путін з 2014 року розраховує на чиїсь вибори, але результати йому жодного разу не допомогли. Я все ще вважаю, що час — наш союзник, через той простий факт, що наші військові можливості зростають, а російські – зменшуються. Але ми розраховуємо на те, що колись війна закінчиться на нашу користь».

«Цієї мети можна досягти за допомогою війни та дипломатії. З першим справляються наші генерали, їхнє завдання — підштовхнути росіян до відступу та дати їм зрозуміти, що говорити краще, ніж воювати. Я дбаю про дипломатію та діалог, коли це можливо», — зазначив міністр.

Щодо того, чи можна розпочати переговори до повного виведення військ РФ з України, Кулеба сказав, що це залежить від обставин.

«Ми не віримо росіянам на слово, ніхто при здоровому глузді не повірить. Перш ніж піти (на компроміс щодо переговорів, — ред.), ми хотіли б переконатися, що він серйозний, а не черговий обман. Що росіяни потім не повернуться, щоб знову атакувати нас. Я розумію ці питання та їх логіку, але я не можу дати однозначних відповідей, тому що їх немає, на кону життя мільйонів людей», — наголосив очільник МЗС України.

Кулеба також нагадав, що минулого року була укладена «зернова угода» за посередництва генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, і Москва не дотримувалася її умов.

«Було дві окремі угоди з нами і з Москвою, ніколи не було прямого порозуміння. Нам потрібна певна креативність, щоб знаходити рішення. Ми будемо їх шукати будь-якими способами, але наразі умови відсутні: Росія продовжує нас атакувати, вона віддає перевагу війні, а не миру», — зазначив міністр.

Відповідаючи на запитання щодо неоднозначності підходу Китаю до війни, міністр сказав, що «важливо, що Китай був на саміті (у Саудівській Аравії — ред.), був на багатосторонній зустрічі, де обговорювався український мирний план».

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 20 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2810Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*