Виконавчий директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк на полях саміту НАТО у Вільнюсі звернулася до радника з нацбезпеки США Джейка Саллівана з питанням, чому Україну не запросили до НАТО і чи варто їй готуватися до того, що і через 7 років її син, якому буде 18 років, стане солдатом і воюватиме з Росією?

«У мене є син, йому було 2 роки, коли у 2014 році Росія вперше вторгнулася в Україну. Тоді нам сказали: «Не просіть зброю, домовтеся з терористами, проведіть реформи». Ми були чемними, ми провели реформи. Ми вели перемовини у Мінську, ми не просили важкого озброєння. Росія вдерлася до нас з геноцидом і війною. Тепер на саміті НАТО кажуть нам «Чекайте далі». Коли я їхала з Києва, мій син ночував в коридорі через авіанальоти, мені довелося йму пояснювати, що я їду для того, щоб зустрітися з президентом Байденом і попросити його запросити Україну в НАТО, що скоро йому не доведеться ночувати в коридорі. У п’ятницю я повернуся до Києва, порадьте, що я маю сказати сину: що президент Байден не запросив Україну в НАТО, бо боїться Росію? Боїться, що Росія програє? Боїться, що Україна переможе? Чи що ведуться таємні переговори з Кремлем, терористичною організацією, щоб досягнути угоди Мінськ-3? Чи повинна я готувати сина до того, що він стане солдатом і воюватиме з росіянами через 7 років, коли йому виповниться 18?», — запитала Каленюк.

У відповідь Джейк Салліван зауважив, що Байден «був чітким і прямолінійним» у коментарях щодо України та НАТО, і назвав висловлювання Каленюк щодо можливих мотивів президент США «абсолютно необґрунтованими та невиправданими».

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 2 дня

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2803Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*