24 лютого, в річницю повномасштабного російського вторгнення, Україна готувала масовані удари по Москві. Утім, на прохання США відмовилася від них.

Про це інформує The Washington Post.

За даними видання, начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов наказав одному зі своїх офіцерів «готуватися до масованих ударів з використанням всього, що є у ГУР». У Білому домі були схвильовані тим, що атаки всередині Росії можуть спровокувати агресивну відповідь Кремля.

«22 лютого, за два дні до річниці, ЦРУ поширило нову секретну доповідь: ГУР «на прохання Вашингтона погодилося відкласти удари» по Москві. Ця інформація стала частиною масиву секретної інформації, яка нещодавно була злита в Мережу. Однак у них не пояснюється, хто саме втрутився та чому українці погодилися скасувати атаки», — йдеться в повідомленні.

Видання пише, що в Україні навіть розмірковували про морський удар з використанням тротилу по чорноморському портовому місту Новоросійськ.

Як зазначається в документах, 13 лютого Буданов наказав одному зі своїх офіцерів бути готовим до операції, а США повторили публічну рекомендацію своїм громадянам негайно залишити РФ.

У документах також йдеться, що американська розвідка стежить за комунікаціями Буданова, що, схоже, не є новиною для нього самого.

«Офіційні особи у Вашингтоні та Європі зробили Україні зауваження за атаки за межами її території, які, на їхню думку, зайшли надто далеко. Американські чиновники також стурбовані тим, що Пекін, ймовірно, розглядатиме атаки України всередині Росії як «можливість представити НАТО як агресора», і що Китай може збільшити свою підтримку Росії, якщо вважатиме ці атаки «значними», — вказано в повідомленні.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 8 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2767Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*