Українські журналісти заявили, що викрили схему контрабандного постачання сигарет до країн Європи, до яких може бути причетна кондитерська корпорація Roshen.

Про це повідомляють у новому випуску програми «Гроші», проекту телеканалу «1+1».

Зазначається, що контрабанду нібито ховають між палетованими цукерками, які вносять у декларацію.

За словами керівника регіонального відділення румунської митниці міста Брашов, одна з таких несподіваних знахідок була виявлена у фурі, зупиненій на кордоні. Сигарети були з безмитним маркуванням, тобто без румунського податкового маркування.

Так, 24 березня румунські правоохоронці біля міста Брашов зупинили для перевірки вантажівку з українськими номерами. Авто рухалося у бік міста Сібіу, проте пунктом призначення було вказано Бухарест, розташований в іншій стороні.

У цій вантажівці, як йдеться в матеріалі, при огляді між коробками з солодощами виявили 3 838 000 сигарет Compliment Blue, 10 000 сигарет Kent, 10 000 сигарет Kent, 10 000 сигарет Kent Crystal і 1. Усі вони були без акцизних марок.

За підрахунками румунських митників, акцизний збір, не сплачений із цієї контрабанди, становить приблизно 1 млн євро.

У програмі «Гроші» зазначили, що кримінальні справи було порушено і в Україні, і в Румунії. Але назва фірми не була оприлюднена.

Водночас із даних митної бази, підтверджених кількома джерелами у правоохоронних органах, випливає, що відправником нібито була ДП «Кондитерська корпорація «Рошен», а одержувачем — фірма Roshen One Ltd у Бухаресті.

«Така кількість сигарет — цілий автомобіль — не міг завантажити водій, кудись заїхавши, без відома компанії, яку він обслуговує. Він міг не знати, що йому завантажують на складі, але навряд чи сам прийняв на себе відповідальність довантажити сигаретами», — вважає президент Асоціації міжнародних експедиторів України Віктор Берестенко.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 16 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2785Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*