Дві третини торговельного центру Ocean Plaza переходять у власність України. Націоналізацію частки російського олігарха Аркадія Ротенберга ухвалив Вищий антикорупційний суд (ВАКС) за матеріалами СБУ. Остання оцінила цю частку у $300 млн.

Про це свідчить онлайн-трансляція засідання ВАКС 20 березня, а також повідомлення Служби безпеки України. Рішення було ухвалено відповідно до закону «Про санкції».

«Вартість вилучених активів становить $300 млн», зазначили в СБУ. Там також уточнили, що російський олігарх керував акціями київського торговельного центру через підконтрольні комерційні структури в Україні та за кордоном.

«Таким чином, він намагався приховати своє ставлення до українських активів. Співробітники Служби безпеки викрили схему та ініціювали передачу 100% його частки в одному з найбільших торгових закладів України у дохід держави», – наголосили у СБУ.

Йдеться про компанію «Інвестиційний союз «Либідь», яким через «Авангард-Віларті» володіє кіпрська Ocean Plaza Ltd. У власність України перейде 100% статутного капіталу «Авангард-Віларті» та 66,65% статутного капіталу «ІС Либідь». Таким чином, у дохід держави буде стягнуто дві третини акцій Ocean Plaza. Інші акції (33%) контролюються українським девелопером UDP Holdings Limited бізнесмена Андрія Іванова.

«Рішення набуде чинності через 10 днів, якщо сторона відповідача не захоче оскаржити його в апеляційному порядку. Але шансів на успіх вони не мають. Майно близького друга Путіна перейде у власність держави і буде передано в управління Фонду держмайна!» – пояснив голова фракції.

«Слуга народу» у ВР Давид Арахамія. ТРЦ Ocean Plaza – найбільший у Києві центрально-міський торгово-розважальний центр (Down Town Shopping Center), перша черга якого відкрилася восени 2012 року. Брати Ротенберги, олігархи, наближені до президента Росії Володимира Путіна, стали власниками торговельного центру ще 2011 року.

СБУ встановила, що Аркадій Ротенберг входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва Росії та брав безпосередню участь у будівництві так званого «Кримського мосту». Крім того, він причетний до фінансування промислового виробництва боєприпасів для окупаційних угруповань країни-агресора, що воюють проти України.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 2 дня

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2786Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*