За офіційними даними за рік повномасштабної збройної агресії російські окупанти вивезли з України до РФ 16 тисяч 221 дитину. З них повернути вдалось 307 дітей.

Ці дані наводить Національне інформаційне бюро.

Проте у відомстві зауважують, що точну кількість вивезених дітей наразі встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України. А за даними з відкритих джерел, озвучених в РФ, Росія вивезла з України 738 тисяч дітей.

Українські правозахисники також наголошують, що кількість вивезених дітей може бути більшою, до 700 тисяч. Однак на офіційному рівні вдалось поіменно ідентифікувати 16 тисяч 221 депортовану дитину.

Відомо, що дітей депортують у 57 регіонів Росії, зокрема у Сибір.

Примусову депортацію українських дітей з ТОТ України здійснює компанія “Детям в руки”, яку очолює дитяча уповноважена РФ Марія Львова-Бєлова.

Також в організації примусової депортації українських дітей підозрюють омбудсмана Росії Тетяну Москалькову та співробітників її офісу. Зокрема, йдеться про передання представниками Європейського інституту омбудсмана двох українських дітей, які перебували в Австрії, представникам РФ.

За оцінкою дослідників Лабораторії гуманітарних досліджень факультету охорони здоров’я Єльського університету, від 24 лютого 2022 року понад 6 тисяч українських дітей потрапили до таборів “ідеологічного перевиховання” та всиновлення. Це 43 заклади, у більшості з яких перебувають діти з України віком від 4 місяців до 17 років.

Значну кількість дітей, які перебувають у цих таборах, вивезли з окупованих регіонів Донеччини та Луганщини, деяких – з Харківської, Херсонської та Запорізької областей.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 3 часа

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2785Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*