Захисники України під час боїв під Бахмутом захопили ворожі позиції, де у підвалі виявили пораненого українського воїна. Олексій Гордєєв 42 дні провів у полоні, без їжі та води.

Історію врятованого захисника розповіли українські ЗМІ.

За словами журналістів, у Олексія були кульові поранення та уламки в стегні та спині. Він харчувався крихтами, пив з калюжі, а коли вода в ній закінчилася, вгамовував спрагу отруйним антифризом з нагрівача. Військовий схуд з 80 до 42 кг.

Нагорі точилися бої, а поранений Олексій лежав у підземеллі серед його вбитих і помираючих від ран побратимів, яким він ніяк не міг допомогти.

У підвалі воїна знайшов його друг, доброволець із Нової Зеландії, який давно вважав Олексія загиблим. Почувши голос друга, Олексій закричав: «О! Нова Зеландія тут!» «Мій брат!», — Відповів доброволець, не повіривши своєму щастю.

У шпиталі у Дніпрі захисника прооперували і тепер лікують від отруєння та дистрофії. Незабаром його переведуть до лікарні у Києві.

Батько воїна Олександр Гордєєв подякував усім, хто молився і допомагав «всі ці нескінченні півтора місяці».

«Наші молитви ближчі до Бога, тому що наші хлопці – воїни світла!» — Написав він у Facebook.

А головний редактор видання «ОстроВ» Сергій Гармаш розповів, що Олексія врятувало те, що один із окупантів іноді ділився з ним своїм пайком. Декілька інших українських бійців померли в полоні від голоду та ран.

«Я ще такого не бачив. Хіба що в радянській кінохроніці про звільнення Освенцима. Крайній ступінь виснаження. Просто живий скелет. …Олексію пощастило. Його звільнили.

«Мені дали компотика», — весь час повторював він, усміхаючись. «Компотик» був мрією у двомісячному голоді та холоді підвалу», – розповів Гармаш.

Журналіст підкреслив, що окупанти без жодного сенсу тримали людей у підвалі без їжі та води, хоча могли б обміняти на своїх та врятувати їм життя.

«Адже ваші матері теж чекають на синів… У чому сенс? Це якийсь дикий експеримент? Просто груповий садизм? Розумом Росію не зрозуміти».

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 19 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2810Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*