Фільм канадського документаліста Деніела Роера «Навальний» отримав Оскар 2023 в номінації Найкращий повнометражний документальний фільм.

Американська кіноакадемія відзначила нагородою стрічку, що розповідає про отруєння російського політика Олексія Навального у 2020 році.

Отримувати статуетку разом командою фільму вийшла в криваво-червоній сукні дружина «хорошого росіянина» Юлія Навальна.

Тим часом у Мережі почався справжній шквал критики на адресу Американської кіноакадемії за такий вибір.

Зокрема, користувачі залишають коментарі під постом про перемогу «Навального» у Twitter організаторів Оскара.

Ілюстраторка та режисерка анімації Марія Озірна відповіла кіноакадемії так: «Люба кіноакадемія, можете пояснити, яким чином політична промова Юлії Навальної є неполітичною?»

Журналіст Остап Яриш нагадав свій давній пост про стрічку «Навальний»: «Багато хто на Заході хвалить російського опозиціонера Навального та документальний фільм про нього, номінований на «Оскар». Але є ще дещо, про що слід пам’ятати: те, що ти проти Путіна, не заперечує імперіалістичних і шовіністичних поглядів Навального».

В одній номінації з «Навальним» був представлений і фільм про Україну, знятий у копродукції України, Данії, Швеції та Фінляндії, «Будинок зі скалок». Члени команди стрічки, яку знімали у Лисичанському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, — данський режисер Сімон Леренг Вільмонт, український режисер і лінійний продюсер фільму Азад Сафаров, головні героїні фільму виховательки Ольга Вікторівна Тронова і Маргарита Миколаївна Бурлуцька та інші – знаходилися в залі Dolby.

 

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 1 день

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2710Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*