Український священик, настоятель одеського Свято-Троїцького храму ПЦУ Василь Вирозуб розповів про 70 днів російського полону і тортури, які застосовували російські окупанти до полонених.

Священнослужитель потрапив у полон до загарбників на початку повномасштабної війни – тоді він разом з евакуаційною командою вирушив до острова Зміїний, щоб забрати тіла нібито загиблих українських прикордонників.

Евакуаційна команда рухалася до острова на рятувальному судні «Сапфір». І там перебували, зокрема, троє священників.

Російські загарбники повинні були пропустити українське судно, створивши коридор для гуманітарної місії. Проте вони не дотримали слова і захопили весь екіпаж у полон.

Священнослужитель розповідає, що окупанти жорстоко катували полонених. Василь Вирозуб перебував у полоні 70 днів, і за цей час до нього застосовували різні тортури, а також ставити абсурдні питання.

«До останнього не вірили, що капелан та священик може не працювати з СБУ. Одне питання, друге, третє… Одне з питань «чи знаєш ти місце чи володієш інформацією про місцезнаходження Бандери?», – згадує він.

Спочатку допити проводили у тимчасово окупованому Криму. Пізніше полонених переправили до Бєлгородської області РФ, де застосовували жорстокі тортури. Зокрема, українців били струмом і запихали їм цвяхи під нігті. Крім цього, їм не давали спати, а також тримали без їжі та води.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 20 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2810Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*