З початку повномасштабного вторгнення Росії Україна щомісяця втрачає від $5 до $7 млрд. Країна не витримала таких витрат, якби широка громадськість дізналася про плани РФ ще в жовтні.

Про це президент Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю The Washington Post.

«Якби ми про це (плани Росії на повномасштабне вторгнення. – Ред.) повідомили – а цього хотіли деякі люди, яких я не називатиму, – тоді я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць, починаючи з жовтня минулого року, і на момент, коли росіяни напали, вони б нас захопили за три дні», — сказав він.

За словами Зеленського, мовчання влади про плани росіян дозволило уникнути масової еміграції та загалом утримати країну.

«Якби це сталося, то у жовтні – не дай Боже, в опалювальний сезон – нічого б не залишилося. Нашого уряду не було б, я впевнений на 100 відсотків. Ну, забудьте про нас. Була б політична війна всередині країни, бо ми б не втрималися на 5-7 мільярдів доларів на місяць. Ми не мали серйозних фінансових програм. На створеному росіянами ринку був дефіцит енергоносіїв. Нам не вистачало енергетичних ресурсів. Ми не змогли б вийти з цієї ситуації, і в країні був би хаос», – сказав він.

Зеленський додав, що якщо держава ще може впоратися з хаосом у воєнний час, не факт, що це вдалося б у мирний час.

«Одна річ, коли хаос контрольований у воєнний час — ти керуєш державою по-іншому. Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступати, захищатися. Ви можете взяти під контроль свою інфраструктуру. Інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації або надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує безліч різних чиновників та інституцій. А мінус 7 мільярдів доларів на місяць навіть без зброї – це вже велика війна для нашої країни», — сказав він.

Зеленський також зазначив, що весь грудень, січень та лютий українці виводили гроші з економіки. Влада при цьому, за його словами, не обмежувала цієї можливості, поважаючи економічну свободу людей.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 6 дней

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2852Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*