Близький до Кремля російський Telegram-канал «Незыгарь» ще 5 червня анонсував удар по табору військовополонених у Оленівці Донецької області, в якому перебували українські військовополонені.

ЗМІ вважають, що за наповненням цього каналу стоять, зокрема, російська пропагандистка Маргарита Сімоньян та перший заступник глави президента Росії Олексій Громов.

Назва «Незыгарь» відсилає до імені журналіста та політолога Михайла Зигаря, автора книги «Вся кремлівська рать», і натякає на те, що авторів приймають у кремлівських кулуарах. Також назва вказує, що від публікацій у каналі очікується щось прямо протилежне до позиції Зигаря.

Так, у червні канал писав, що британська розвідка нібито розглядає три варіанти використання РСЗВ Україною.

«Мі-6 розглядає три можливі варіанти використання РСЗВ, що поставляються для України. Саме постачання відбудеться в ніч з неділі на понеділок, вантаж вже прибув до Аеропорту Жешув. Виконають усі ЗСУ під повним контролем офіцерів Міноборони Великої Британії, як було з ударом по крейсеру «Москва» «, — йшлося у повідомленні.

Першою такою метою автори каналу «призначили» Керченський міст, проте вони ж називали такий розвиток подій «неймовірним».

«Друга мета — табір військовополонених у селі Оленівка, де знаходяться нацисти з «Азовсталі» та військовослужбовці ЗСУ. Британці хочуть обставити удар РСЗВ, як спробу ЗС РФ приховати «страту і тортури над полоненими, а після хайпонути за темником Бучі», — йдеться в повідомленні.

Третьою метою «Незыгарь» називав базу російського чорноморського флоту у Севастополі. Однак, повторили автори, цей варіант також розглядався як малоймовірний.

Очевидно, що російська сторона готувала цю провокацію ще з початку червня, а наприкінці липня її вдалося здійснити.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 2 дня

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2803Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*