Найбільш стратегічно важливим містом на півдні України з військової точки зору є не Мелітополь, як вважають багато експертів, а Нова Каховка (Херсонська область).

Таку думку висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

«Важливо розуміти, що основні цілі так званої російської «спецоперації» в Україні — це так званий сухопутний коридор з Криму на територію окупованих районів Луганської та Донецької областей. А друге — це подача води на територію окупованого Криму. Відповідно, відвоювання ЗСУ розташованого на півдні Запорізької області Мелітополя не допоможе зірвати ці стратегічні, військові, економічні плани агресора. Максимум це дозволить перерізати сухопутний коридор», — заявив Снєгирьов.

Проте, нагадує експерт, після окупації Мелітополь став великою військовою базою ворога, центр логістики, місце зосередження важкої бронетехніки, особового складу, авіаносних груп.

«Але, на мій погляд, найбільш стратегічно важливим є тимчасово окупована Нова Каховка, що на Херсонщині. Контроль над даним містом дозволив би нам зірвати завдання так званої «спецоперації». Якщо ми зможемо відвоювати Нову Каховку, це дозволить ЗСУ розвивати наступ не тільки на правому березі Херсонської області, а й виходити на адмінкордони з Автономною республікою Крим. Паралельно нейтралізуючи можливість нависання так званого криворізького угруповання ворога, яке наступає на промислові центри Дніпропетровської області з території Херсонської області», — пише експерт.

Нову Каховку він називає «найбільш привабливою» для проведення контрнаступу ЗСУ. Необхідні передумови для нього там вже створені, додає він: порушено логістику ворога, завдано ударів по мостах.

«Слід розуміти, що Нова Каховка — це не тільки Каховська ГЕС (гідроелектростанція), не тільки Старокримський канал, який дає воду в Крим. Це ще місто, де перетинаються найважливіші траси, що ведуть в Одеську, Запорізьку, Дніпропетровську області», — додав Снєгирьов.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 2 дня

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2803Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*