Більшість росіян підтримують загарбницьку війну проти України.

У більшості випадків у відповідь на звістку про смерть рідних та близьких росіяни реагують погрозами також поїхати в на війну та вбивати українців.

Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За словами міністра, з самого початку, коли ще були активні бойові дії на Київщині, Чернігівщині, у Мінцифри почали використовувати сервіси для розпізнавання облич.

«Дуже багато було фото трупів у мережі, багато контенту потрапляло з камер спостереження. За весь час ми отримали близько 300 фото вбитих окупантів. Знайшли акаунти більшості солдатів у соцмережах та 6 тис. акаунтів їхніх друзів, близьких, знайомих – у Facebook, Instagram, «ВКонтакте» та «Одноклассниках». Спершу було завдання знаходити родичів росіян, які загинули, щоб сповістити про це і щоб вони могли забрати тіло вбитого», – зазначив Федоров.

Очільник Мінцифри зазначив, що комунікатори зв’язувалися з родичами загиблих у соцмережах і пропонували їм забрати тіло свого родича. Однак у відповідь в більшості випадків зустрічали дуже різку відповідь.

«Абсолютна більшість казала, що «ми також прийдемо і будемо вас вбивати». Коли після Бучі з’явилися фотографії, відео всіх жахіть, ми почали знаходити людей, які коїли ці злочини. І писали: «Дивіться, цих людей скоріше всього вбив ваш брат».

Нам відповідали: «Якщо він це зробив, значить, так було потрібно», – розповів Федоров.

Міністр також поділився статистикою по тих відповідях, що були отримали від росіян під час спілкування: 68% – підтримують війну, 21% – проти війни, проте не готові діяти, бо «це нічого не дає» і «за нас все вирішили», 11% – проти війни, готові діяти та вмовляють рідних не йти на війну в Україні.

Федоров також скептично оцінює можливість вплинути на свідомість пересічного росіянина за допомогою цифрових інструментів і сервісів.

«У них всі зусилля йдуть на зомбування населення. Зараз вони заблокували майже всі соціальні мережі, крім російських. Мережа із сотень Telegram-каналів завдяки постійному обміну трафіком і роботі «фабрики ботів» повністю контролює суспільну думку», – зазначив він.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 3 дня

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2801Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*