Генеральним прокурором України призначено Андрія Костіна. Голова правового комітету ВР займе крісло керівника ОГПУ після звільнення Ірини Венедіктової. Це рішення затвердила Верховна рада 27 липня.

Про це повідомила секретар «Слуги народу» Юлія Палійчук.

«Верховна рада України підтримала призначення Андрія Костіна на посаду нового генерального прокурора», — написала вона.

Призначення Костіна підтримали 299 парламентарів. Відповідне рішення Ради оголосив і нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк та розповів, як голосували депутати.

Голосування по фракціях:

  • «Слуга народу» — 220
  • «Европейська солідарність» — 0
  • «Батьківщина» — 2
  • «Платформа за життя та мир» — 15
  • «За майбутнє» — 14
  • «Голос» — 3
  • «Довіра» — 18
  • «Відновлення України» — 14
  • Позафракційні — 13

Під кінець обговорення прийшов у залу Ради і президент України Володимир Зеленський.

До призначення на посаду генерального прокурора Андрій Костін очолював парламентський комітет з питань правової політики, представляв Україну у Тристоронній контактній групі.

Після вторгнення РФ був учасником української делегації на переговорах із РФ у Стамбулі.

Костіну Андрію Євгеновичу 49 років. Народився, тривалий час жив та працював в Одесі. Здобув вищу освіту в Одеському державному університеті ім. Мечникова за спеціальністю «Правознавство».

Починав кар’єру з посади юриста, працював у різних адвокатських компаніях. Згодом став співзасновником та директором адвокатської компанії «Право» в Одесі, керував міжнародним напрямом. Андрій Костін був заступником голови Ради адвокатів Одеської області, Одеської обласної колегії адвокатів. Очолював комітет міжнародних відносин у Національній асоціації адвокатів України. Заснував громадське об’єднання «Одеський дипломатичний клуб». Має звання заслуженого юриста України.

У 2010 році Костіна обрали до міськради Одеси від партії Арсенія Яценюка «Фронт змін».

У 2019-му пройшов до Верховної ради від «Слуги народу». Балотувався за №108 загального списку кандидатів. Андрій Костін був заступником керівника правового комітету ВР Ірини Венедіктової, а з 14 січня 2020 очолив його після призначення Венедіктової в.о. директором ДБР, а потім генпрокурором.

Андрій Костін став головою правового комітету ВР після переходу Ірини Венедіктової до ДБР.

З травня 2020 Костін входив до складу ТКГ із врегулювання ситуації на Донбасі, працював у підгрупі з політичних питань. Певний час виконував обов’язки першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.

2021 року Андрій Костін був одним із основних претендентів на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але вибув із конкурсу, не отримавши підтримки міжнародних експертів комісії.

Наприкінці березня-квітні 2022 Костін брав участь у переговорах з Росією щодо підготовки проекту договору про гарантії безпеки України.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 9 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2801Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*