Втрати ЗСУ у порівнянні з піком бойових дій у травні та червні знизилися, тепер у середньому гинуть 30 українських військовослужбовців на день та 250 зазнають поранень.

Про це президент Володимир Зеленський повідомив в інтерв’ю The Wall Street Journal.

Зеленський сказав в інтерв’ю, що зміна співвідношення вогневої могутності завдяки закордонним постачанням передової військової техніки привела до того, що втрати ЗСУ значно знизилися у порівнянні з травнем та червнем. Нині щодня гинуть у середньому 30 українських військовослужбовців та приблизно 250 отримують поранення.

Зеленський відмовився назвати журналістам точну кількість втрат, які зазнала армія України з початку вторгнення, але знову наголосив, що це число «в рази менше» тих втрат в особовому складі, які зазнає Росія.

Зеленський також прокоментував заяву Путіна, що Україна нібито «не налаштована на переговори».

«Він прийшов сюди, вбив людей, зробив біженцями 12 мільйонів, а тепер каже, що Україна не хоче переговорів. Вони ось так просто вбивають людей, руйнують міста, входять до них, а потім кажуть: «Давайте домовлятися». З ким вони можуть після цього поговорити? З камінням? Вони вкриті кров’ю, і цю кров неможливо змити. І ми не дозволимо їм її змити», – сказав президент.

Українці вимагають звільнення всіх окупованих Росією територій, а згодом можна буде обговорювати, що робити далі і як жити потім.

«Наш народ упевнений, що нам це під силу. І чим швидше ми це зробимо, тим менше людей загине», – сказав Зеленський.

Україна віддала б перевагу мирній і безкровній деокупації, але зрозуміло, що це навряд чи можливо, враховуючи, «з ким ми маємо справу».

«Поки що вони не отримують по морді, вони взагалі нічого не розуміють», – вважає президент.

Він також прокоментував пропозиції «заморозити конфлікт».

«Кашалот відкусив два регіони й тепер каже: давайте заморозимо конфлікт. Потім він набереться сил, через два-три роки знову відкусить два регіони та знову скаже: давайте заморозимо конфлікт. І так продовжуватиметься знову і знову, сто відсотків». Але Путін дуже недооцінив Україну, сказав Зеленський.

«Він відкрив пащу, ніби він удав, а ми якийсь кролик. Але ми не кролик, і йому не вдалося нас проковтнути – зате тепер є ризик, що він сам лусне».

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 12 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2772Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*