Головне слідче управління Державного бюро розслідувань здійснює досудове розслідування за фактом перевищення службових повноважень особами Державної прикордонної служби України в період дії воєнного стану.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Кримінальне провадження відкрито за фактом перевищення службових повноважень (ч. З ст. 365 Кримінального кодексу).

Правоохоронці перевіряють інформацію стосовно незаконного перетину державного кордону громадянами та їхнього виїзду до країн Європейського Союзу під час війни. Це спричиняє тяжкі наслідки для держави, переконані у правоохоронному відомсті.

У кримінальному провадженні також досліджується, чи сприяли прикордонники окремим народним депутатам незаконно переміщуватися через державний кордон України.

Крім цього, за даними Офісу генпрокурора, за час повномасштабної війни Росії проти України оголошено підозри щодо двох народних депутатів.

Мова про обранців Іллю Киву (входив до політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», 15 березня Верховна Рада позбавила Киву депутатського мандата) і Олексія Ковальова (входив до фракції «Слуга народу», отримав у фейковому «уряді Херсонщини» «посаду» «заступника голови з питань сільського господарства»).

Кримінальну справу проти Киви відкрито за заклики до пропаганди агресивної війни та воєнного конфлікту. Наразі обвинувальний акт скеровано до суду.

Колишній «слуга» Ковальов підозрюється у держзраді та колабораційній діяльності. Досудове розслідування у цій справі триває.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 2 дня

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2786Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*