Дружина українського президента Олена Зеленська вперше розповіла, як із дітьми– 9-річним Кирилом та 17-річною Олександрою тікала від війни.

Напередодні вона пізно лягла спати, і не встигла зібрати тривожну валізку, як збиралася, тому всі речі поспіхом склали в одну сумку і навіть не встигли толком попрощатися з главою сім’ї.

Через ризик відстеження російськими окупантами соцмережі для першої леді та її дітей були під забороною. Вони навіть не взяли із собою мобільних телефонів.

Про це Зеленська розповіла в інтерв’ю американському журналу TIME.

За її словами, у ніч вторгнення діти міцно спали, а сама вона не уявляла, що 23 лютого побачить чоловіка востаннє на кілька місяців.

24 лютого першу леді розбудила гуркіт вибухів. Вона встала з ліжка і побачила у сусідній кімнаті вже одягненого чоловіка.

«Емоційно він був схожий на струну на гітарі, натягнуту до краю. Але на його обличчі не було ні страху, ні розгубленості. Він був повністю зібраний, зосереджений», – згадала Зеленська.

Вони говорили лише кілька хвилин. Президент сказав, що розпочалася війна.

«Йому більше не було чого сказати, а я не знала, що спитати», – додала Зеленська.

Коли діти прокинулися, батька вже не було вдома. Син слухався маму з тихою старанністю, запихаючи у маленький рюкзак кілька речей: маркери, книгу-головоломку, деталі частково зібраного набору «Лего». 17-річна дочка зв’язалася зі своїми друзями через соціальні мережі, намагаючись краще зрозуміти, що відбувається зовні. У цей момент низько над будинком пролетів винищувач. Вони спустилися до підвалу.

Сім’я Зеленського не хотіла бігти та залишати своїх вихованців: двох собак, кішку та папугу на ім’я Кеша. Але сперечатися з главою сім’ї не було сенсу. Адреса будинку була оприлюднена у ЗМІ.

Так, перша леді запакувала сімейні речі в одну валізу на коліщатках і поїхала з дітьми до Офісу президента, щоб попрощатися з чоловіком та батьком, який на той момент уже прийняв рішення залишитись у Києві. Прощання було несентиментальним. Сім’я навіть не зайшла до окремої кімнати, щоб поговорити. Вони обійнялися в коридорі, обмінявшись декількома квапливими словами, поки повз «пролітали» помічники.

Друзі в Європі запропонували дати притулок сім’ї на час війни. Але Зеленську та дітей не вивезли з країни. Вони залишилися в Україні і змушені були постійно пересуватися, щоб уникнути загроз безпеці. Крім заборони користуватися засобами зв’язку, з міркувань безпеки їм також не дозволили спілкуватися із президентом по відео. Тижнями сім’я розмовляла лише захищеними телефонними лініями, про що треба було домовлятися заздалегідь.

«Вони бачили, що тато був на роботі і виглядав нормально. У цьому була якась стабільність», – сказала Зеленська про дітей.

На даний момент сім’я все ще розділена. Перша леді розуміє, що у них мало шансів повернутися до нормального життя, доки вирує війна.

Коли вони ненадовго побачились у травні, діти притиснулися до Зеленського, насолоджуючись можливістю обійняти його вперше за кілька місяців.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 2 дня

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2785Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*