Помічник-консультант одного з народних депутатів виявився російським агентом і підозрюється в державній зраді. За даними Служби безпеки України, він «зливав» дані ворогові.

Фігуранта розслідування було затримано під час спецоперації в Києві. Про це пресслужба СБУ повідомила на офіційному сайті у вівторок, 5 липня.

Зрадником виявився Ігор Гармашов, помічник народного депутата від «Слуги народу» Юрія Здебського.

Мажоритарник з Харкова, ветеран військової служби Юрій Здебський входить до Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Як заявили у відомстві, підозрюваний проводив розвідувально-підривну діяльність в органах української влади. У Раді він почав працювати на громадських засадах у вересні 2021 року.

Він був завербований під час поїздки до Москви кадровим співробітником 9-го управління 5-ї служби ФСБ Юрієм Водолазким. Останній пізніше передав агента, відомого як «Атлант», на «зв’язок» своєму керівнику – заступнику начальника 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ РФ Дмитру Зубарєву.

Український чиновник передавав росіянам різні розвіддані: про міжнародне співробітництво, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з РФ, проведення АТО/ООС на сході України.

За це щомісяця зраднику платили від 1,5 до 4 тис. доларів. «Винагорода» зростала залежно від рівня складності завдань і термінів виконання.

Для збору інформації посадова особа використала широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа. А передача даних здійснювалася через зашифрований канал електронного зв’язку.

Декілька разів зрадник України особисто бачився зі своїми кураторами на території третіх країн, де отримував завдання та гроші.

Чиновнику повідомили про підозру у скоєнні злочину за ст. 111 (Державна зрада) КК. Суд заарештував фігуранта розслідування.

Коли зрадника було затримано, нардеп Здебський повідомив про це на своїй сторінці у Facebook.

«У рамках слідства я його прізвище не вказуватиму. Він у минулому військовий, я разом з ним проходив службу, зараз він ветеран військової служби на пенсії. На засіданні комітету, де розглядалися питання військової таємниці, він не був присутній жодного разу, брав лише участь у засіданні робочих груп із законодавчих ініціатив», — запевнив нардеп.

«Наразі триває слідство, яке встановить чи спростує його провину. Людина, яка пішла на крок зради, має понести найсуворіше покарання з огляду на умови воєнного стану в країні», — писав у березні Здебський.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 20 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2809Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*