Швейцарське видання Le Temps опублікувало «стенограму» останньої перед війною розмови глав РФ та Франції — Володимира Путіна та Еммануєля Макрона.

30 червня на французькому каналы France 2 вийде документальний фільм, який піднімає частину завісу навколо цих телефонних розмов, пише Le Temps.

У розмові, яка відбулася 20 лютого, президент Франції вимагає від глави Кремля дати оцінку того, що відбувається на Донбасі, і сказати, що той має намір робити далі.

Розмова містить, без сумніву, цікаві деталі, які не просто ніколи раніше не звучали в публічній площині, а й взагалі були неможливі, оскільки повністю змінюють уявлення про закулісні визначення війни в Україні самим Путіним.

Так, цікаво, що стосовно ватажків про «ДНР» і «ЛНР» Путін вживає слово «сепаратисти».

«Слухай Еммануель, я не розумію вашу проблему із сепаратистами. Вони, принаймні, зробили все необхідне, на нашу вимогу, щоб відкрити конструктивний діалог з українською владою», — каже зокрема Путін.

Цікавим є і інший нюанс. Макрон кидає Путіну досить зверхню фразу, в якій звинувачує Росію в юридичному невігластві.

«У цьому контексті не передбачається, що основою дискусії стане текст, поданий сепаратистами. І тому, коли ваш переговорник намагається змусити українців обговорювати на основі сепаратистських дорожніх карт, він не поважає Мінських домовленостей», — наголосив французький президент.

«Я не знаю, де ваш адвокат вивчив право», — у зухвалій тональності каже Макрон, після чого Путін переходить на роздратований тон.

Ще один цікавий момент полягає в тому, що на прохання Макрона зменшити градус напруженості, який складався на той момент на лінії розмежування, зокрема Макрон говорить про почастішання бомбардування, Путін не в змозі дати відповідь самостійно.

Макрону він чітко обіцяє, що «навчання» на кордоні з Україною планується припинити «сьогодні ввечері» (20 лютого, — ред.). Але тут же Путін каже, що ухвалить рішення лише після консультацій із якимось «радниками».

«Спочатку я зателефоную своїм радникам», — заявляє він.

Також, згодом Путін не дотримається й іншої обіцянки, яку він дає Макрону під час цієї телефонної розмови.

Зокрема, президент Макрон запропонував Путіну знову зустрітися з Байденом у Женеві, на що той погоджується. Але, як відомо, зустріч так і не відбулася.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 12 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2772Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*