Лідерка білоруської опозиції закликала президента України враховувати внесок білорусів у боротьбу проти російського агресора та сприяти єдності українського й білоруського народів.

Про це Світлана Тихановська сказала у своєму відеозверненні.

«Президент Зеленський сказав, що коли хтось із тих, хто запускає російські ракети з території Білорусі, сподівається уникнути відповідальності, то не помиляється – це справді так, всі відповідальні за військову агресію, за використання білоруської землі як полігонів для російської техніки, за насилля проти українців і білорусів – будуть нести справедливу відповідальність. І це буде Лукашенко та його поплічники, а не весь білоруський народ», – заявила Тихановська.

Вона поважає слова Зеленського, що від білорусів зараз дуже багато чого залежить.

«І це справді так. Саме тому білоруси роблять все можливе – і в Україні, і в Білорусі, і по всьому світу, аби захистити незалежність і суверенітет наших країн», – сказала білоруська опозиціонерка.

«І народ України, і народ Білорусі мають свої національні інтереси. І зараз вони збігаються, бо обидва наші народи хочуть повернути мирне життя, позбутися російської окупації й остаточно перемогти диктатуру як явище. Наші народи зараз підтримують одне одного. І завдання політиків – допомогти їм у цьому, не роз’єднати в суперечках, бо це сприятиме лише ворогу, – вважає Світлана Тихановська. – Білоруси зроблять все можливе, аби допомогти Україні. Нам нічого не потрібно у відповідь, окрім поваги до нашого шляху, поваги до нашого досвіду й нашого права бути самими собою – білорусами».

На завершення вона дорікнула Зеленському в тому, що, звертаючись до білорусів, він перейшов на російську мову. Сама Тихановська озвучила своє звернення білоруською.

«Президенте Зеленський, ви сказали, що більшість білорусів за Україну. І це справді так. Ми розуміємо один одного так, як ніколи раніше. І тому наступного разу, звертаючись до білорусів, ви можете не переходити з української на російську мову», – сказала вона.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 13 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2772Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*