Казахстан напередодні зустрічі держав – учасників Договору про заборону ядерної зброї закликав країни світу розробити поетапний план повної ліквідації ядерної зброї до 2045 року.

Відповідну заяву зробив віцепрем’єр – глава Міністерства закордонних справ Казахстану Мухтар Тлеуберді.

У такий спосіб посадовець натякнув, що Росію потрібно позбавити ядерної зброї.

«Ми закликаємо всі держави, включно з ядерними державами, розробити поетапний план повної ліквідації ядерної зброї до 2045 року до столітнього ювілею ООН. Пропозиції та домовленості про досягнення цієї мети могли б бути відбиті у підсумкових документах як першої конференції Договору про заборону ядерної зброї, так і оглядової конференції Договіру про нерозповсюдження ядерної зброї», – сказав Тлеуберді.

За словами казахстанського міністра, практичний внесок його країни в ядерне роззброєння «дає моральне право і надалі закликати народи та уряди подвоїти зусилля щодо позбавлення нашої планети від загрози ядерного самознищення на основі зміцнення взаємної довіри».

«З огляду на це Казахстан номінував свою кандидатуру на позицію заступника голови Першої зустрічі Договору про заборону ядерної зброї у 2022 році та голови Третьої зустрічі на період 2024-2026 років», – сказав глава міністр закордонних справ Казахстану.

За словами Тлеуберді, саме ситуація в Україні змушує задуматися про заборону ядерної зброї. На його думку, зараз ймовірність ядерних ударів набагато вища, ніж за часів Холодної війни.

«Нинішній воєнний конфлікт на території України, розмови про повернення ядерних озброєнь та взаємні загрози застосування ядерної зброї змушують нас, як ніколи раніше, замислитися про колективну вразливість людства та про нагальну необхідність заборони та ліквідації цієї смертоносної зброї», – додав міністр.

Перша зустріч держав-учасниць Договору про заборону ядерної зброї відбудеться у Відні 21-23 червня.

Advertisement
0

Автор публикации

не в сети 12 часов

Редактор "Freepress"

0
Комментарии: 0Публикации: 2785Регистрация: 07-04-2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Авторизация
*
*